dFLEX Gantt - elastyczny, ergonomiczny i otwarty

Elastyczność jest najważniejsza!

Stoimy na stanowisku, że elastyczność rozwiązania jest najważniejszą cechą oprogramowania dla przedsiębiorstw.  Wdrożenie nowego systemu powinno dążyć do dopasowania się do procesów i infrastruktury firmy, a nie wymuszać sztuczne i niepotrzebne zmiany.

Nie ma rozwiązań idealnych – zawsze znajdziemy jakąś cechę czy funkcjonalność systemu, która jest niepotrzebna lub „prawie dobra”, albo też, zupełnie nie działa tak ja jakbyśmy sobie tego życzyli...

Dlatego też dFLEX Gantt jest oparty na platformie technologicznej, której podstawową cechą jest elastyczność.

Zmiana logiki działania programu

dFLEX Gantt pozwala pozwala na dostosowanie wbudownego sposobu działania aplikacji do wymagań firmy. Daje to możliwość tworzenia różnego rodzaju rozszerzeń funkcjonalnych.

Wizualne dostosowanie formularzy do wymagań użytkowników i firmy

dFLEX Gantt pozwala na dostosowanie formatki pod indywidualne potrzeby za pomocą interaktywnego mechanizmu przeciągnij i upuść.

Dostosowanie może polegać na zmianie układu formatki przez:

  • Zmiana układu elementów formatki.
  • Usunięcie lub ukrycie elementów formatki.
  • Dodanie nowych elementów do formatki (pola edycyjne, listy, zakładki, itp.).

dFLEX Gantt - Dowolna modyfikacja okien programu za pomoca wizualnego mechanizmu przeciągnij i upuść.dFLEX Gantt - Dowolna modyfikacja okien programu za pomoca wizualnego mechanizmu przeciągnij i upuść.
Kliknij aby powiększyć...

Tworzenie nowych formatek

Sytem dFLEX pozwala na utworzenie całkowicie nowych formularzy, które mogą prezentować bądź przetwarzać dane w niestandardowy sposób.

Dane mogą pochodzić z bazy danych dFLEX Gantt, ale mogą to być dane z zewnętrznych systemów.

Np. jeden z naszych klientów posiada dwie hale produkcyjne oddalone od siebie o kilka km. W obu tych lokalizacjach zainstalowane są dwie niezależne instancje systemu Golem OEE, przez co pojawił się problem z raportowaniem pewnych informacji z systemu Golem. Za pomocą dFLEX Gantt zbudowano odpowiednie zestawienie, które on-line czerpie dane z dwóch baz danych Golem OEE i przedstawia informacje na jednym zestawieniu.

W podobny sposób można "dopiąć" dowolną informację do istniejącego obiektu w systemie dFLEX Gantt, np. może to być kalendarz planowanych remontów dla maszyny lub urządzenia, który pochodzi z systemu CMMS. Dane o planowanych remontach mogą być uwzględnione, jako ograniczenie w systemie harmonogramowania produkcji.

Modyfikacja wydruków i zestawień

W system wbudowano elastyczny silnik raportujący, który pozwala modyfikować i tworzyć własne wydruki i zestawienia.

Jak wyżej, informacje można łączyć z wielu baz danych i przedstawić je na jednym wydruku.

Ergonomiczność to oszczędność czasu

dFLEX Gantt jest oparty na innowacyjnej technologii dFLEX Application Framework, dzięki czemu to nie tylko całkiem nowe możliwości funkcjonalne, ale także komfort pracy użytkownika.

Nowoczesny i intuicyjny interfejs użytkownika budowany jest w oparciu o uznane rozwiązania klasy światowej (elementy interfejsu dostarczone przez firmę Developer Express) i został zaprojektowany tak, aby był łatwym i przyjaznym narzędziem w pracy.

Kliknij aby powiększyć...

System otwarty, czyli chcę i potrafię porozumiewać się z innymi

dFLEX Gantt jest oprogramowaniem otwartym na inne, zewnętrzne rozwiązania.

Oznacza to łatwą integrację z aplikacjami trzecimi, np. aplikacjami branżowymi (CAD/CAM) czy też oprogramowaniem biurowym (np. analiza danych za pomocą MS Excel lub OpenOffice Calc).